Artykuły

Korony i mosty

Korony są idealnym rozwiązaniem w przypadku znacznego zniszczenia zęba. Dla jego wzmocnienia i odbudowania nakłada się na ząb koronę porcelanową. W tym celu szlifuje się odpowiednią warstwę tkanki, pobiera wycisk a następnie technik na jego podstawie wykonuje koronę, która jest na stałe cementowana na zębie. W przypadku bardzo dużego zniszczenia zęba przed wykonaniem korony porcelanowej konieczne jest wykonanie wkładu koronowo-korzeniowego.
 W przypadku braku pojedynczych lub kilku zębów można wykonać most porcelanowy, czyli zblokowane ze sobą korony porcelanowe. Warunkiem jego wykonania jest obecność dobrze osadzonych własnych zębów filarowych, pomiędzy którymi znajdować się będzie przęsło mostu odtwarzające brakujący ząb lub zęby. Gotowy most jest cementowany na zębach filarowch ( wcześniej oszlifowanych podobnie jak w przypadku pojedynczej korony ). Podobnie jak w przypadku pojedynczych koron w niektórych przypadkach może być konieczne wykonanie wkładów koronowo-korzeniowych.

most porcelanowy Trwałość wykonanych uzupełnień jest uzależniona od dokładności przygotowania zarówno przez lekarza jak i laboratorium a także od jakości użytych materiałów. Ogromną rolę odgrywa tutaj jakość utrzymywanej higieny jamy ustnej przez pacjenta. Nawet najlepiej wykonana praca może stać się bezużyteczna przy braku właściwej higieny.
Prace nasze wykonujemy na stopach metali bez zawartości niklu który jest najczęstszym czynnikiem alergizującym jeśli chodzi o metal w jamie ustnej. Wykonujemy też prace na stopach złota , które posiada właściwości bakteriostatyczne i jest bardzo dobrze tolerowane przez organizm oraz na cyrkonie, jak również korony i mosty pełnoceramiczne.
most porcelanowy na podbudowie metalowej